TradeFive > Alibaba.com Hakkında

DÜNYANIN GENELİNDE LİDER

s

1999 yılında Alibaba Grubu’nun ilk e-ticaret girişimi olarak kurulan Alibaba.com, uluslararası alanda toptan ticaret yapabilmenizi sağlayan, dünyanın lider işletmeler arası (B2B) e-ticaret platformudur.
Alibaba.com’da dünyanın her yerinden alıcı ve satıcılar bir araya gelmekte, hammadde, yarı mamul ve bitmiş ürün dahil olmak üzere milyonlarca ürünün toptan ticareti yapılmaktadır
Dünyanın her yerinde iş yapmayı kolaylaştırmak misyonuyla yola çıkan Alibaba.com, üye satıcılarının uluslararası alanda bilinirliklerini artırmayı, faaliyetlerini geliştirmeyi ve iş hacmini büyütmeyi hedeflemektedir.

logos-1

2 MİLYON+
SANAL MAĞAZA

logos-2

190
ÜLKE VE BÖLGE

logos-3

40+
SEKTÖR

logos-4

11
DİL SEÇENEĞİ

logos-5

7/24
TİCARET

Jack Ma tarafından 1999 yılında 18 kişi ile kuruldu ve günümüzde yaklaşık 60 bin çalışanıyla Çin’de 90, dünyada toplam 19 ofisiyle hizmet sunuyor.

Alibaba.com, 2017 yılında Çin’in Black Friday’i olarak adlandırılan 11 Kasım Yalnızlar Günü’nde ve sadece 24 saatte 25.3 milyar dolar değerinde satış yaptı. Bu rakam 2016’da 17.8 milyar dolardı. ABD’nin Black Friday satış rekoru ise sadece 5 milyar dolar.

ALIBABA.COM’A HEMEN ÜYE OL

ULUSLARARASI PAZARLARA ULAŞMANIN ADRESİ

Dünyanın Lider E-Ticaret sitesi olan Alibaba.com, üye firmalarımıza değişen piyasa şartları ile ihracatını arttırmak, yeni pazarlar oluşturmak, ürünlerini tüm dünyaya açmak için dijitalleşen dünyadan fırsatlar sunuyor.