TradeFive > TradeFive E-Faturam

Artık Kağıtlar Arasında Kaybolmak, Dosyalarla Boğuşmak yok, e-Fatura var!

e-Fatura, hukuki olarak kağıt faturadan farksız elektronik bir belgedir. Hızla ilerleyen çağa uyum sağlayan e-Fatura çözümü firmaların postalama, arşivleme ve basım gibi maliyetlerini ortadan kaldırır. Tüm bu işlemleri dijital ortama taşıyan e-Fatura maliyetinizi azaltırken kolaylığı ve güvenilirliği sayesinde de zamandan tasarruf etmenizi sağlayarak verimliliğinizi arttırır.

Sizin için Foriba’yla hazırladığımız platformumuz üzerinden, sadece 29 saniyede e-Fatura’nızı hazırlayabilir ve gönderebilirsiniz. Üstelik bu sistem üzerinden kestiğiniz tüm e-Fatura’larınız, platfromda güvenle arşivlendiği için sizi kağıtlar arasında kaybolmaktan da kurtarır. e-Fatura çözümüyle saniyeler içinde faturanızı keser gönderir ve istediğiniz e-Fatura’nıza istediğiniz anda tek tıkla ulaşabilirsiniz.

e- Fatura'nın Yararları

Masrafları Ortadan Kaldırır

Kağıt fatura için gerekli olan kağıttır, yazıcıdır, dosyadır gibi masraflardan e-Fatura sayesinde kurtulup hepsini dijital ortamdan sıkıntısız bir şekilde gerçekleştirirsiniz.

Tek Tıkla Her şey Tamam

e-Fatura ile, faturanızı elektronik ortamdan hazırlar sonrasında tek tıkla gönderir ve arşivlersiniz.Minimum 10 yıl güvenle saklanan eski faturalarınıza da ulaşmanız bir tık uzunluğunda gerçekleşir. Dosyalamakla uğraşmaz, arşiv odasında kaybolmazsınız.

Doğayı Sever, Destekler

Küresel ısınma gibi bir dert başımızdayken, buna destek olmak neden ki ? Üstelik e-Fatura çözümüyle hem ağaçları koruyup hem de firmamızın verimliliği arttırabilecekken. Ağaçlar kesilmek için değil, nefes alabilmemiz içindir.

Teknolojinin Güvenli Ellerindesiniz

Dijital ortamda size gelen ve sizin gönderdiğiniz faturalar kaybolmaz ve güvenle arşivlenirler. Bunun yanı sıra dijital ortamda oluşturulan e-Fatura size yanlış ve ya eksik bir fatura düzenlemesinde hızlıca değiştirebilme imkanı sunar.

Foriba ve Alibaba İş Ortaklığı

Foriba, yeni nesil finansal teknolojiler üreten bir yazılım şirketidir. e-Dönüşüm alanında kısa zamanda lider konumuna gelerek ismini duyurmuş olan Foriba, şirketlere, devamlı gelişen teknolojiyi yakından takip ederek, finansal ve muhasebe süreçlerini kolaylaştıran ve kağıtsızlaştıran çözümler sunar.
Foriba’yla, sizlere hızlı ve verimli hizmet verebilmek için hemen harekete geçtik. Alibaba ve Foriba iş ortaklığı sayesinde e-Fatura çözümüne %50 indirimle sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken başvuru formunu doldurmak. Bu işlemden sonra en kısa zamanda müşteri temsilcimizin sizlere ulaşacağından emin olabilirsiniz.

Neden e-Fatura Kullanmalıyım

Avantajlı Fiyatlar

e-Fatura başına hesaplanan köntorlere indirimli fiyatlarla sahip olursunuz. Kontör miktarınız arttıkça tasarrufunuz artar.

 

Hataları Minimize Edersiniz

Dijital ortamda hazırlanan e-Fatura’da işlemleriniz otomatik olarak kaydedilir ve sistem eksik bilgi girilmesine izin vermez. Bu sayede eksik bilgi girilemez ve hesap hataları da minimize edilmiş olur.

 

Müşteri Memnuniyeti

e-Fatura’nın elektronik ortamda güvenli bir şekilde taraflar arası arşivlenerek dolaşması işlemlerinizi kolaylaştırarak hızlandırır ve müşteri memnuniyetinizi arttırır.

 

Alibabafaturam Güvencesi

7/24 Müşteri Desteği ile Alibaba güvencesindeki e-Fatura ile sorun yaşamazsınız, sorularınız her zaman yanıtlanır.

Bir Tık Etkisi

Tek bir tıklama ile faturalarınızı gönderir ve arşivlersiniz. İş yükünüz azalır ve anında paylaşım sağlarsınız.

Çözümlerimiz

e-Fatura

Dijital ortamda düzenlenen, kağıt faturadan hukuksal olarak herhangi bir farkı olmayan elektronik bir belgedir. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yürürlüğe konulan, e-Fatura mükellefleri arasında dolaşan bir belgedir. Gelen ve gönderilen e-Fatura’lar otomatik olarak arşivlenir. e-Fatura, dijital ortamda oluşturulması ve saklanmasıyla hem iş yükünüzü hem de maliyetinizi azaltır.

e-Arşiv Fatura

e-Fatura, e-Fatura mükellefleri arasında dolaşan bir faturayken; e-Arşiv bu sisteme kayıtlı olmayan mükellefler ve son kullanıcılara gönderilen bir fatura çeşididir. e-Arşiv’de e-Fatura gibi kağıt fatura ile aynı hukuki değere, geçerliliğe sahip elektronik bir belgedir. Gönderilen tüm e-Arşiv’ler otomatik olarak saklanır bu sayede güvenli ve hızlı bir şekilde fatura işlemlerinizi halledersiniz.

e-İrsaliye

e-İrsaliye, üzerinde kağıt irsaliyede yer alan her şeyi bulunduran elektronik bir belgedir. Merkezinde Gelir İdaresi Başkanlığı’nı bulunduran e-İrsaliye, hukuki olarak da kağıt irsaliye ile aynıdır. Diğer Çözümler gibi maliyetinizi azaltırken, operasyonel sürecinizi de hızlandırır ve kolaylaştırır .

Alibabafaturam Portalı

Tüm fatura süreçlerinizi, Alibaba güvencesi ve kalitesiyle hazırlayın. Alibabafaturam portali ile pratik ve yenilikçi e-Fatura çözümünün tüm faydalarından yararlanın.

e-Fatura Başvuru Formu

Sıkça Sorulan Sorular

Alibaba.com ve Foriba iş birliğiyle hazırlanan Alibabafaturam, bugüne kadar kağıt olarak oluşturduğunuz faturalı dijital ortama taşıyarak iş verimliliğinizi arttırır. Kullanıcı odaklı bu portal, tüm fatura işlemlerinizi tek bir ekrandan yapmanıza olanak sağlar. Gelen ve gönderlen faturaları 10 yıla kadar saklayan bu portal sayesinde kağıt,basım ve postalama gibi maliyetleriniz azalırken, iş yükünüz de hafiflemektedir.

Avantajlı fiyatlarının yanı sıra iş yükünüzü azaltan ve verimliliğinizi arttıran bir sistemdir. Maliyetinizi kısarken tüm işlemlerin elektronik ortamda gerçekleşmesiyle işiniz pratikleşir. Sizlere hızlı ve risksiz bir operasyon süreci yaşatırken kolay bir arşivleme de sunar. Bunun yanı sıra Alibabafaturam ile çalıştığınızda 7/24 Müşteri Desteği’miz ile hiç bir sorunuz cevapsız kalmaz.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından onaylanmış, kağıt faturayla aynı niteliklere ve hukuksal geçerliliğe sahip elektronik faturadır. e-Fatura mükellefleri arasında gönderim/alım yapılabilir. Son kullanıcılara gönderilemez.

e-Fatura’dan farklı olarak son kullanıcılara gönderilebilen elektronik faturadır. Kağıt faturadan hukuksal açıdan farksızdır.Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından onaylanmış dijital bir belgedir.

e-Fatura, e-Fatura kullanmayan vergi mükelleflerine gönderilemezken; e-Arşiv e-Fatura kullanıcısı olmayan mükellefler ve son kullanıcılara da fatura yollayabilme imkanı tanır.

Alıcı firma e-Fatura mükellefi ise e-Fatura degil ise e-Arşiv Fatura kesilmesi gerekmektedir.

Hayır. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın tebliğine göre, e-Arşiv Fatura çözümünden faydalanmak isteyen firmalar önce e-Fatura çözümüne entegre olmalılardır.

Evet. Alibabafaturam’a başvurunuzu gerçekleştirip, gerekli ödemeleri yaptıktan sonra sizinle iletişime geçecek olan müşteri temsilcimizin yönlendirmesiyle, bir önceki entegratörünüzle sözleşmenizi sonlandırıp, Alibabafaturam’a a geçiş yapabilirsiniz.

Eski entegratörden bu faturaların ubl dosyası olarak alınıp, firma bünyesince saklanması gerekmektedir.

Zorunluluk dahilinde olmayan firmalar, gönüllülük esasıyla istedikleri zaman e-Fatura ve e-Arşiv Fatura’ya başvurabilirler. Sözleşmeler tamamlanması ardından sizin için yaratılacak olan kullanıcı hesabının aktifleşmesiyle Alibabafaturam portalini kullanmaya başlayabilirsiniz. Hesabınız aktifleştirildiğinde size bilgilendirme yapılacaktır.

Hayır. e-Fatura’ya geçiş yapıldıktan sonra mükellefler, hesapları aktif olduğu sürece kağıt fatura kesemezler.

Alibaba harici fatura kesimleriniz için, yine portal üzerinden girip fatura oluşturmanız gerekmektedir. e-Fatura’ya geçiş yapan firmaların kağıt fatura kesme olanakları yoktur.

Eğer e-Arşiv mükellefiyseniz müşterilerinize e-Arşiv Fatura kesmelisiniz; değilseniz kesebilirsiniz.

900 TL’ye kadar fiş kesimlerinize devam edebilirsiniz. 900 TL’yi aşan fişlerin fatura olarak kesilmesi gerekmektedir.

Gelen ve gönderilen tüm faturalar otomatik olarak sisteme kaydolmaktadır ve minimum 10 yıl saklanmaktadır.İstediğiniz zaman ve yerde , istediğiniz eski faturaya ulaşabilirsiniz.

Mali müşavirinize faturalarınızı çeşitli formatlarda toplu olarak ulaştırabilir ve ya tercihinize bağlı olarak mali müşavirinize sisteme erişim yetkisi verebilirsiniz.

e-Fatura geçişinizi zorunlu olarak gerçekleştirdiyseniz, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın yayımladığı tebliğe göre, e-Defter’e geçmek zorundasınız. Ancak e-Fatura’ya gönüllü geçiş yaptıysanız e-Defter’e geçmek zorunda değilsiniz.