TradeFive > Biz Kimiz > Hakkımızda

TRADEFIVE

TradeFive, dünyanın lider ve işletmeler arası (B2B) e-ticaret platformu Alibaba.com’un Türkiye’de tek yetkili temsilcisi ve iş ortağıdır.

TradeFive, mevcut teknolojik araç ve altyapıları kullanarak ihracatçıların, KOBİ’lerin, kurum ve kuruluşların e-ticaret ve e-ihracat alanında ihtiyaç duyacakları hizmetlere ilişkin katma değerli hizmetleri geliştirmekte ve kullanıma sunmaktadır.

Ayrıca TradeFive, KOBİ’lerin üretim dışında ihracat yapmalarına engel olabilen lojistik, KDV iadesi, finansman, gümrük işlemleri vb. hizmetlerin hepsinin alınabileceği, dijital ekosistemin geliştirilmesi yönünde kamu, özel kurum ve kuruluşları ile çalışmalarına devam etmektedir.

TRADEFIVE, ülkemizin 2023 ihracat hedeflerine ulaşmasına destek olmak amacıyla var olan ihracatçılarımızın ihracat hacimlerini artırmayı ve Türkiye’den yeni ihracat yıldızları yaratarak Türkiye’nin katlanarak artan dış ticaret hacimlerine ulaşmasına katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda, TRADEFIVE çağın sunduğu dünyanın önde gelen inovatif ve teknolojik altyapılarını kullanarak, uluslararası dış ticaret ekosistemi içerisindeki tüm paydaşlar ile güçlü iş ilişkileri kurulması ve kurulan uluslararası ticari ilişkilerin her geçen gün artan iş hacimlerine dönüştürülmesi sürecinde tüm kurum ve kuruluşların çözüm ortağı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

TradeFive kuruluş misyonu olarak, ülkemizin var olan ihracatçılarının dış ticaret hacimlerini arttırmanın yanı sıra, ülkemizden yepyeni ihracatçılar yaratmak için yola çıkmış ve dünyanın lider e-ticaret platformu Alibaba.com’un Türkiye’dek iş ortağı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kurulduğu günden itibaren ülkemizdeki yerel işletmelerin gerçek ve uluslararası oyunculara dönüşmelerine destek olma vizyonunu sürdüren TradeFive, dünyanın lider e-ticaret platformu Alibaba.com ile birlikte Türkiye’de platforma üye olan şirketlerin uluslararası pazarlara açılmalarına destek olmayı ve üyelerine katma değerli servisler sunmayı hedeflemektedir.