TradeFive > Biz Kimiz > Alibaba.com

ALIBABA.COM

Alibaba Group şirketi olan Alibaba.com, 190 bölge ve ülkede, 260 milyondan fazla kayıtlı üyesi ile 11 farklı dil seçeneği sunan dünyanın lider işletmeler arası (B2B) elektronik ticaret sitesidir.

Alibaba Group, Jack Ma tarafından 1999’da 18 kişi ile kurulmuş ve günümüzde yaklaşık 60 bin çalışanı ile Çin’de 90, dünyada da toplam 19 ofisi ile hizmet vermektedir.

Alibaba Group şirketi olan Alibaba.com, bugün 190 bölge kullanıcısı, çoklu dil sitelerinde günde 1 milyondan fazla görüntülenme ve 1 satıcı başına  8 alıcı katsayısı ile online ve B2B ticarette bir dünya lideridir.

Alibaba.com’un Türkiye’deki iş ortağı TRADEFIVE, ülkemizin dış ticaret ekosistemindeki ihracat, ithalat ve B2B ticaret yapan kurum ve kuruluş mensuplarına, bu platformun dünyaya sunduğu tüm fırsatları sağlayarak, uluslararası anlamda yeni e-ticaret fırsatları yaratmayı hedeflemektedir. TRADEFIVE eşzamanlı olarak, e-ticaret ekosisteminde yer alan tüm süreçlerde söz konusu kurum ve kuruluşlara ihtiyaç duyacakları teknolojik, profesyonel eğitim ve danışmanlık hizmetlerini sunarak, Türkiye’nin iç ve dış B2B ticaret ekonomilerinin gelişmesine katkıda bulunmak hedefiyle çalışmalarına yön vermektedir.

SAYILARLA ALIBABA.COM